Для учнів

Правила внутрішнього розпорядку для учнів ліцею

П Р А В И Л А
  Правила складені у відповідності до чинного законодавства, зокрема Конституції України, Цивільного та Кримінального кодексів України, Закону України «Про захист суспільної моралі»

·        Виконувати наступні правила поведінки учнів у ліцеї, регламенту роботи ліцею; дотримуватися єдиних вимог до підручників, зошитів та особистих речей; дотримуватися єдиних вимог до зовнішнього вигляду в ліцеї.
·        Ощадливо ставитись до свого і чужого часу.
·        Вчасно приходити до ліцею – за 15 хвилин до початку занять.
·        Вітатися з усіма працівниками ліцею, батьками, гостями, учнями. В коридорі або на вулиці першим вітати дорослого, який іде тобі  назустріч.
·        Виконувати розпорядження дорослих /адміністрації, вчителів та батьків/.
·        Якісно виконувати задану роботу під час уроку та самопідготовки, домашні завдання. Обов’язково виконувати домашні завдання, що отримані на вихідні дні, на період канікул.
·        До приходу вчителя в клас підготувати все необхідне до уроку шкільне приладдя. Підручник,  зошити  мають бути акуратно покладені на парті.
·        Урок розпочинається відразу після дзвоника. Ліцеїсти вітають вчителя, стоячи біля своїх парт.
·                Під час уроку уважно слухати вчителя і не заважати працювати іншим.
·        Форма звертання до вчителя на уроці – піднята рука.
·        Дозволяється виходити з класу на уроці тільки у випадку крайньої необхідності та з дозволу  вчителя.
·        Вітати  дорослого, який зайшов до класу, підводячись, та сідати після дозволу вчителя.
·        Після закінчення уроку вставати тільки після слів вчителя “Урок закінчено”.
·        Під час уроку категорично заборонено користуватися мобільним телефоном та будь-якими сторонніми речами, не передбаченими для навчального процесу. Мобільний телефон на час проведення уроку повинен бути вимкнений.
·        Підтримувати чистоту. Прибирати за собою, якщо з власної вини сталося порушення чистоти.
·        Дбайливо ставитись до свого і чужого майна. У випадку навмисного пошкодження майна або відновлювати пошкоджене, або відшкодовувати його вартість.
·        Не брати чужого. Обов’язково питати дозволу, якщо потрібно щось взяти. У випадку  крадіжки учень підлягає виключенню з ліцею.
·        У приміщенні поводитись спокійно, дотримуючись дисципліни і порядку.
·        Під час ходьби триматися правої сторони.
·        Бігати та стрибати тільки у спеціально відведених місцях /фізкультурний зал, ігрові та спортивні майданчики, бігові доріжки/ і тільки за умови відсутності загрози власному здоров’ю та здоров’ю оточуючих.
·        Дотримуватися етикету спілкування.
·        Категорично заборонені хамство, грубість, цинізм, зверхність. Заборонено принижувати людську гідність /допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику тощо/.
·        Сумлінно виконувати класні або ліцейські доручення. Добросовісно виконувати обов’язки чергового.
·        Приймати активну участь у суспільному житті групи та ліцею.
·        Турбуватися про честь ліцею і підтримувати його традиції, його авторитет як в стінах ліцею, так і за його межами.
·        Турбуватися про здоров’я і безпеку особистого життя і життя інших:
·        категорично заборонено курити, вживати алкогольні та слабоалкогольні напої, будь-які наркотичні речовини, в тому числі напої, до складу яких входять слабо наркотичні речовини;приносити вогнепальну, холодну зброю, порнографічну продукцію. 
·        не вчиняти будь-яких дій, які загрожують власному здоров’ю та здоров’ю оточуючих (вилазити з вікон, стрибати з високих поверхонь, використовувати речі не за призначенням тощо).
·        Ні в якому разі не залишати ліцей без дозволу адміністрації або педагога-організатора.
·  Потреба ліцеїста бути відсутнім на заняттях з будь-яких обставинзавчасно узгоджується особисто батьками з директором ліцею і оформлюється письмово відповідною заявою батьків              і дозволом адміністрації.
·        Відповідати за свої вчинки.
·        З ліцеїста, який грубо або систематично порушує Правила поведінки у ліцеї, буде знято дисциплінарний бал або виключено із ліцею.

Немає коментарів:

Дописати коментар